Szalejący czujnik martwego pola w prawym lusterku

Wszystko, co dotyczy elektryki, oświetlenia, wnętrza, jak i karoserii naszych Talismanów. Pytania, problemy, porady, przydatne informacje.
Michalczewa
Posty: 8
Rejestracja: 8 lis 21, 18:41
Lokalizacja: Częstochowa
Rok produkcji: 2017
Silnik: Talisman 1.6 dCi 130
Pojemność: 1600
Wersja: Talisman XFD Sedan
Dodatkowe info: automat

Szalejący czujnik martwego pola w prawym lusterku

Post autor: Michalczewa »

Witam, jako że jest to mój pierwszy sezon zimowy z Talismanem, chciałem zapytać czy szanowni właściciele mieli podobny przypadek z "szalejącym" czujnikiem martwego pola w prawym lusterku? Po listopadowych i grudniowych mrozach i deszczach czujnik w prawym lusterku "żyje swoim życiem" - często się włącza mimo braku auta czy przeszkody w martwym polu. Co mogę sprawdzić, gdzie on się znajduje? Miał ktoś podobnie?
Mixon81
Posty: 9
Rejestracja: 11 gru 21, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Rok produkcji: 2016
Silnik: 1.6dci 160 EDC
Pojemność: 1600
Wersja: Intens

Post autor: Mixon81 »

Bród woda itd.powoduja że czujniki świrują
irek255
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 21, 17:32
Lokalizacja: Warszawa
Rok produkcji: 2016
Silnik: TCe 200 EDC
Pojemność: 1600
Wersja: Initiale Paris
Dodatkowe info: Grandtour

Post autor: irek255 »

Standard nie tylko w talismanach na szczęście, podczas dużych opadów lepiej im nie ufać
T2D
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 21, 9:44
Lokalizacja: Częstochowa
Rok produkcji: 2018
Silnik: TCe 200 EDC
Pojemność: 1618
Wersja: Initiale Paris

Post autor: T2D »

Michalczewa pisze: 3 sty 22, 16:42 Witam, jako że jest to mój pierwszy sezon zimowy z Talismanem, chciałem zapytać czy szanowni właściciele mieli podobny przypadek z "szalejącym" czujnikiem martwego pola w prawym lusterku? Po listopadowych i grudniowych mrozach i deszczach czujnik w prawym lusterku "żyje swoim życiem" - często się włącza mimo braku auta czy przeszkody w martwym polu. Co mogę sprawdzić, gdzie on się znajduje? Miał ktoś podobnie?
Witam krajana! Standard przy złej pogodzie. Za wskazywanie auta w martwym polu odpowiadają tylne boczne czujniki parkowania. Są umieszczone w narożnikach zderzaka (te 2 inaczej wyglądające - odróżniają się wyraźnie od pozostałych 4 z tyłu). Przy opadach deszczu lub śniegu często ulegają zabrudzeniu. Podobnie zresztą jak radar hamowania / odległości w przednim znaczku. Z tego powodu czasem wywala błąd na desce rozdzielczej.
Michalczewa
Posty: 8
Rejestracja: 8 lis 21, 18:41
Lokalizacja: Częstochowa
Rok produkcji: 2017
Silnik: Talisman 1.6 dCi 130
Pojemność: 1600
Wersja: Talisman XFD Sedan
Dodatkowe info: automat

Post autor: Michalczewa »

Dzięki wszystkim kolegom (i krajanowi oczywiście) za odpowiedzi. Wiem co i jak i spokojniejsza głowa. Przetarłem czujniki i rzeczywiście przestały szaleć.
Dzięki.
Pozdrawiam z Częstochowy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post