Brak ogrzewania kierownicy

Wszystko, co dotyczy elektryki, oświetlenia, wnętrza, jak i karoserii naszych Talismanów. Pytania, problemy, porady, przydatne informacje.
BelYaal
Posty: 9
Rejestracja: 10 lis 21, 14:47
Lokalizacja: Serock
Rok produkcji: 2015
Silnik: DCI 160
Pojemność: 1.6
Wersja: Sedan

Brak ogrzewania kierownicy

Post autor: BelYaal »

Witam

W mojej wersji talizmana, jest podgrzewana kierownica.
Jako, ze wczesniej nie mialem jak tego sprawdzic, to teraz jestem pewny, ze mam to walniete.
Przycisk mam z lewej, niedaleko bezpiecznikow, sam w sobie swieci i gdy go pstrykne zapala sie mala diodka, ze niby dziala.
Sama kierownica tez niby dziala, tzn, wszelakie przyciski i podswietlenie w nich... ale podgrzewanie nie.
Moze byla tu wymiana, na jakas bez, niestety numer czesci, kierownicy jaka powinna byc mam, nie wiem natomiast bez robierania, jak sprawdzic czy jest tam ta wlasciwa.
Moze bezpiecznik, ale jako, ze jest to wyposazenie dodatkowe, to niestety nie ma opisu, pod ktory mogli by to podpiac, moze ktos wie...lub zwyczajnie czekam na sugestie
Daniel_44
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 21, 5:55
Lokalizacja: Mszana
Rok produkcji: 2018
Silnik: TCE 225 EDC
Pojemność: 1.8
Wersja: S-Edition

Post autor: Daniel_44 »

Kierownica nie jest cała podgrzewana. Może sprawdzasz w złych miejscach:-)
BelYaal
Posty: 9
Rejestracja: 10 lis 21, 14:47
Lokalizacja: Serock
Rok produkcji: 2015
Silnik: DCI 160
Pojemność: 1.6
Wersja: Sedan

Post autor: BelYaal »

No to nie to, wiem, ze sa specjalne miejsca, ktore niestety sa zimne
sadek89
Posty: 1
Rejestracja: 2 paź 21, 8:11
Lokalizacja: Nowy Sącz
Rok produkcji: 2016
Silnik: TCe 150 EDC
Pojemność: 1.6
Wersja: Intens

Post autor: sadek89 »

Cześć, dokładałem u siebie podgrzewaną kierownicę więc temat znam. Kierownice podgrzewaną można rozpoznać po wyłączniku termicznym który znajduję się w dolnej części kierownicy (jest naklejka z QR code) np. widać to na tej aukcji https://archiwum.allegro.pl/oferta/renault-talisman-kierownica-initiale-paris-grzana-i7548941400.html
Co do podgrzewania kierownicy są potrzebne trzy elementy (nic nie trzeba aktualizować w sofcie):
  • Podgrzewana kierownica
  • Włącznik podgrzewania kierownicy
  • Taśma "zwijak" przełącznika zespolonego z dodatkowym pinem (nie pamiętam ile powinno być) często z Initiale Paris mają odpowiednią ilość
Możesz sprawdzić czy masz wszystkie elementy.
BelYaal
Posty: 9
Rejestracja: 10 lis 21, 14:47
Lokalizacja: Serock
Rok produkcji: 2015
Silnik: DCI 160
Pojemność: 1.6
Wersja: Sedan

Post autor: BelYaal »

Tylko ten kod dopiero po rozbiorce bym zobaczyl.
Teoretycznie symbol kierownicy znam, no ale wlasnie ta rozbiorka, teraz brak czasu.
I jesli chodzi o punkty, to moge stwierdzic tylko jeden, bez grzebania ... czyli wlacznik :).
mirek123
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 22, 13:24
Lokalizacja: Ostróda
Rok produkcji: 2016
Silnik: Diesel
Pojemność: 1,6
Wersja: Intiale Paris

Post autor: mirek123 »

Witam wszystkich jestem nowy nabylem w pazdzierniku Renault Talisman initial paris 1.6 2016r chciabym odnowic temat brak podgrzewania kierownicy prosze o pomoc jaki nur kierownicy powinen byc pomocy
mirek123
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 22, 13:24
Lokalizacja: Ostróda
Rok produkcji: 2016
Silnik: Diesel
Pojemność: 1,6
Wersja: Intiale Paris

Post autor: mirek123 »

??
ODPOWIEDZ