Terkotanie we wnętrzu przy przyspieszaniu w Renault Talisman. Co to może być?

Miejsce na wszystkie sprawy ogólne dotyczące Renault Clio i inne poboczne tematy.
NIE MECHANIKA I DIAGNOSTYKA! Działy dotyczące mechaniki i diagnostyki znajdują się poniżej.
tomektychy78
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 22, 17:42
Lokalizacja: Katowice
Rok produkcji: 2016
Silnik: DCI 160
Pojemność: 1600
Wersja: Energy
Dodatkowe info: Szary

Terkotanie we wnętrzu przy przyspieszaniu w Renault Talisman. Co to może być?

Post autor: tomektychy78 »

Pomóżcie... Od jakiegoś czasu słyszę terkotanie przy obciążonym silniku, przy przyspieszaniu, ruszaniu, jest to podobe jakbyś coś pod deską nie nylo przykręcone. Oczywiście później, gdy siknik wejdzie na wieksze obroty w kabinie jest cisza. Q sumiw jak przyspieszam na maksa tez nic nie slychać. Terkocze jakby na wysokości panela środkowego, ale wszytsko czuć że jest zamontowane na sztywno, także to żadne elementy które można dotknąć. Może ktoś miał podobny problem. Oczywiście z silnika nie słychać nic niepokojącego, mechanik też nic nie słyszy przy samym silniki, pomocy..... bo wkurza strasznie gdy się jeździ po mieście a radio jest cicho.
Tomek
Dawid74
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 24, 20:31
Lokalizacja: Łuków
Rok produkcji: 2017
Silnik: 1.6
Pojemność: 118kw
Wersja: Kombi

Post autor: Dawid74 »

Witam. Czy udało się rozwiązać problem ?, mam to samo, strasznie jest to irytujące.
admin
Administrator
Posty: 89
Rejestracja: 13 wrz 21, 11:25
Lokalizacja:
Rok produkcji: ----
Silnik:
Pojemność:
Wersja:

Post autor: admin »

Rozumiem, ze "terkocze" Wam cos we wnetrzu auta, a nie to, ze halas dochodzi z komory silnika, podwozia etc.?
Dawid74
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 24, 20:31
Lokalizacja: Łuków
Rok produkcji: 2017
Silnik: 1.6
Pojemność: 118kw
Wersja: Kombi

Post autor: Dawid74 »

Jest to taki odgłos jakby coś w srodku w konsoli terkotalo
Lukas8911
Posty: 5
Rejestracja: 1 kwie 24, 14:42
Lokalizacja: Bytom
Rok produkcji: 2018
Silnik: 160 edc
Pojemność: 1.6
Wersja: Initial

Post autor: Lukas8911 »

Mam to samo , bałem się że to może coś ze skrzynią natomiast ewidentnie to coś w środku . Kladlem się pod kierownicą tam jest trochę plastików luźnych dociekałem je noga w trakcie jazdy jak trekotalo ale to nie to , to samo na miejscu pasażera. Szukam dalej dajcie znać jak u was
Lukas8911
Posty: 5
Rejestracja: 1 kwie 24, 14:42
Lokalizacja: Bytom
Rok produkcji: 2018
Silnik: 160 edc
Pojemność: 1.6
Wersja: Initial

Post autor: Lukas8911 »

Mam to samo , bałem się że to może coś ze skrzynią natomiast ewidentnie to coś w środku . Kladlem się pod kierownicą tam jest trochę plastików luźnych dociekałem je noga w trakcie jazdy jak trekotalo ale to nie to , to samo na miejscu pasażera. Szukam dalej dajcie znać jak u was
Dawid74
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 24, 20:31
Lokalizacja: Łuków
Rok produkcji: 2017
Silnik: 1.6
Pojemność: 118kw
Wersja: Kombi

Post autor: Dawid74 »

Ja u siebie zauważyłem że zaczyna terkotac jak samochod się trochę rozgrzeje, jak jest zimny tego nie ma
Dawid74
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 24, 20:31
Lokalizacja: Łuków
Rok produkcji: 2017
Silnik: 1.6
Pojemność: 118kw
Wersja: Kombi

Post autor: Dawid74 »

U mnie chyba się udało rozwiązać problem, od kilku dni jest cicho wystarczyło włożyć szmatkę między 2 aluminiowe rurki które są pod kierownicą. :D
Lukas8911
Posty: 5
Rejestracja: 1 kwie 24, 14:42
Lokalizacja: Bytom
Rok produkcji: 2018
Silnik: 160 edc
Pojemność: 1.6
Wersja: Initial

Post autor: Lukas8911 »

Wkładałes szmatke między rurki ( pomiędzy nie ) czy pomiędzy rurki a ten plastik ?
Obrazek.

W sumie włożyłem szamtke tu i tu , plus między plastik z dół pod kierownicą ( osłona kanałów wentylacyjnych tam ten plastik też miał opcje stukania. Dodatkowo jak macalem resztę elementów na dole to zauważyłem też że pedał hamulca ma luz na boki też stuka .https://ibb.co/0ZntkJJ

Był test chyba jest lepiej ale jeszcze nie wydaje werdyktu , jak się sprawdzi trzeba kupić filc i to wykleić
Załączniki
Terkotanie we wnętrzu przy przyspieszaniu w Renault Talisman. Co to może być? - IMG_20240407_190159.jpg
Terkotanie we wnętrzu przy przyspieszaniu w Renault Talisman. Co to może być? - IMG_20240407_190159.jpg (1.09 MiB) Przejrzano 147 razy
Ostatnio zmieniony 7 kwie 24, 19:29 przez Lukas8911, łącznie zmieniany 1 raz.
Lukas8911
Posty: 5
Rejestracja: 1 kwie 24, 14:42
Lokalizacja: Bytom
Rok produkcji: 2018
Silnik: 160 edc
Pojemność: 1.6
Wersja: Initial

Post autor: Lukas8911 »

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post