Masaż fotela zacina się/wyłącza

Wszystko, co dotyczy elektryki, oświetlenia, wnętrza, jak i karoserii naszych Talismanów. Pytania, problemy, porady, przydatne informacje.
wader
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 21, 19:46
Lokalizacja: Żory
Rok produkcji: 2016
Silnik: DCI 160
Pojemność: 1.6
Wersja: Zen

Masaż fotela zacina się/wyłącza

Post autor: wader »

Zacina mi się masaż fotela, po uruchomieniu potrafi wyłączyć się niekiedy dosłownie po kilku sekundach - w menu samo przeskakuje na OFF. Zostaje wtedy często ta "kulka" masująca w jakieś dziwnej pozycji powodującej dyskomfort i muszę długo wciskać regulację odcinka lędźwiowego żeby wróciło do "normy". Generalnie gdy tak szybko wyłącza się po załączeniu, to poruszając trochę regulacją podparcia odcinka lędźwiowego potrafi "zaskoczyć" i masować długo.
Ktoś miał podobny problem? Jakieś rozwiązanie? Swoją drogą, na początku gdy kupiłem Talismana w maju tego roku, to lubił się właśnie często wyłączać podczas jazdy, później aktualizowałem RLinka u "magika" żeby mieć Android Auto, od tamtej chwili przez dwa miesiące masaż działał generalnie jak należy, był spokój, myślałem więc, że może dzięki tej aktualizacji naprawił się też fotel (jakaś kwestia oprogramowania), jednak od kilku tygodni problem nagle powrócił (teraz wydaje mi się, że to jakoś "fizycznie" blokują się te "kulki" masujące, ponieważ "chwilowej" naprawy można dokonać za pomocą regulacji podparcia odcinka lędźwiowego).
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 32
Rejestracja: 13 wrz 21, 12:27
Lokalizacja: Łódź
Rok produkcji: 2020
Silnik: TCe160
Pojemność: 1332
Wersja: Intens FL

Post autor: Sebek »

Tam nie ma kulek, to system oparty na silniczkach i naciągu linek. Filter da się łatwo rozebrać bez wyciaganiach, po bokach oparcia masz ekspresy błyskawiczne, po ich odsunięciu masz dostał do mechanizmów masażu.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 32
Rejestracja: 13 wrz 21, 12:27
Lokalizacja: Łódź
Rok produkcji: 2020
Silnik: TCe160
Pojemność: 1332
Wersja: Intens FL

Post autor: Sebek »

Tu masz cały mechanizm:

Masaż fotela zacina się wyłącza - 4E8DDDC7-BDFD-414E-8F2D-335D953A3ED6.jpeg
Masaż fotela zacina się wyłącza - 4E8DDDC7-BDFD-414E-8F2D-335D953A3ED6.jpeg (508.32 KiB) Przejrzano 6857 razy
wader
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 21, 19:46
Lokalizacja: Żory
Rok produkcji: 2016
Silnik: DCI 160
Pojemność: 1.6
Wersja: Zen

Post autor: wader »

Dzięki, zwłaszcza za foto, ale nawet jak uda mi się tam dostać, to co mam tam zrobić? Poruszać tymi linkami? :)
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 32
Rejestracja: 13 wrz 21, 12:27
Lokalizacja: Łódź
Rok produkcji: 2020
Silnik: TCe160
Pojemność: 1332
Wersja: Intens FL

Post autor: Sebek »

Po obu stronach fotela masz ekspres błyskawiczny, schowany w dolnej części za plastikiem, dość łatwo się rozpina. Jak rozbierzesz to posadź kogoś z przodu, niech włączy masaż i obserwuj czy coś się nie zacina, przeskakuje lub blokuje.
agent
Posty: 12
Rejestracja: 6 paź 21, 12:35
Lokalizacja: Gdańsk
Rok produkcji: 2016
Silnik: 1.6 dci 160
Pojemność: 1.6
Wersja: Intense

Post autor: agent »

Przyczyną że masaż się wyłącza/nie działa jest połamane mocowanie linek. Widoczne to jest po prawej lub lewej stronie oparcia z boku. Ja to wszystko spiąłem trytytkami i masaż działa. Miałem kiedyś nawet zdjęcie na to i chciałem zamieścić na forum ale przestało działać.
PitereK
Posty: 11
Rejestracja: 7 gru 21, 15:43
Lokalizacja: Poznań
Rok produkcji: 2017
Silnik: TCe 200 EDC
Pojemność: 1.6
Wersja: Initiale Paris

Post autor: PitereK »

@agent mógłbyś wrzucić to zdjęcie albo przesłać na priv? Mam ten sam problem.
Przy okazji - demontaż tylnej części fotela jest skomplikowany?
admin
Administrator
Posty: 86
Rejestracja: 13 wrz 21, 11:25
Lokalizacja:
Rok produkcji: ----
Silnik:
Pojemność:
Wersja:

Post autor: admin »

@agent, zdjecia juz normalnie dzialaja, mozna wrzucac.
tsoltysik
Posty: 10
Rejestracja: 26 lut 22, 17:34
Lokalizacja: Dobrzykowice
Rok produkcji: 2016
Silnik: dCi 160 EDC
Pojemność: 1.6
Wersja: Initiale Paris

Post autor: tsoltysik »

Ma ktoś jakiś patent na rozpinanie tych ekspresów? U mnie ruszą się o kilka centymetrów a potem już nie chcą dalej. Nie wiem jak je sobie złapać, żeby poszło dalej.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 32
Rejestracja: 13 wrz 21, 12:27
Lokalizacja: Łódź
Rok produkcji: 2020
Silnik: TCe160
Pojemność: 1332
Wersja: Intens FL

Post autor: Sebek »

Patent jest na zasuwamie, a rozpinasz po prostu palcami, można jedna ręką delikatnie naciągnąć narożnik fotela, żeby ekspres nie był taki napięty, jedynie to.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post