Problem z termostatem, temperatura płynu chłodniczego

Wszystko, co dotyczy układu ogrzewania, chłodzenia, czy klimatyzacji w Renault Talisman.
agent
Posty: 12
Rejestracja: 6 paź 21, 12:35
Lokalizacja: Gdańsk
Rok produkcji: 2016
Silnik: 1.6 dci 160
Pojemność: 1.6
Wersja: Intense

Problem z termostatem, temperatura płynu chłodniczego

Post autor: agent »

Coś mi się wydaje że mogę mieć problem z termostatem. Wskazówka od temperatury nieraz nie dochodzi na środek, jest nieco niżej. Na dłuższym dystansie niby OK. Podłączyłem ELM 327 i temp. zwykle oscyluje około 70-75 C. Jak pocisnę na obwodnicy to wejdzie na 80-82 ale potrafi spaść. Wydaje mi się to trochę za mało jak dla diesla. Rozeznałem temat nowego termostatu i widzę że są sprzedawane w dwóch wersjach nr 110615482R - taki jest u mnie wg internetowych katalogów oraz 110618527R - taki jest sprzedawany jako od Talismana na aukcjach jako używany.
Ta strona https://www.calorstatbyvernet.com/recherche/?manufacturer=renault&model=talisman&engine=1.6+dci&first_registration_year=2016&first_registration_month=1&family_code=th&query_type=vehicle
podaje że:
- termostat 110615482R ma otwarcie na 75C
- termostat 110618527R ma otwarcie na 85C
W związku z powyższym mam prośbę. Jakby komuś się chciało sprawdzić jakie temperatury rejestruje u siebie (np. ELM)
raf
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 21, 9:19
Lokalizacja: śląsk
Rok produkcji: 2020
Silnik: TCe 225 EDC
Pojemność: 1.8
Wersja: Initiale Paris

Post autor: raf »

Wcześniej miałem Talismana z tym samym silnikiem co Twój. Nie wiem jaka była rzeczywista temepratura, bo jej nie mierzyłem, ale jak się zagrzał to zawsze wskazówka trzymała się na samym środku skali jak by była zamurowana. Temperatury które podajesz według mnie sa za niskie. Optymalna to 90 stopni.
agent
Posty: 12
Rejestracja: 6 paź 21, 12:35
Lokalizacja: Gdańsk
Rok produkcji: 2016
Silnik: 1.6 dci 160
Pojemność: 1.6
Wersja: Intense

Post autor: agent »

Zrobiłem obserwację. Wskazówka jest w poziomie czyli w wskazuje odpowiednią temperaturę gdy ta osiągnie w rzeczywistości 75C. I co dziwne potem jak silnik się bardziej rozgrzeje i ma około 90C to wskazówka stoi w tym samym miejscu. Taka to jest dokładność wskaźnika na desce.
A co do termostatu to chyba jednak u mnie wszystko jest OK.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post